Julkisivuyhdistys valitsi Effetin

Julkisivuyhdistys JSY kehittää viestintäänsä Effetin tuella. Teknis-tieteellisten asiantuntijoiden ja alan yritysten vuonna 1995 perustama yhdistys hakee toiminnalleen lisää tunnettuutta ja näkyvyyttä. Viestintäkumppaniltaan se odottaa varsinkin konsultoivaa näkemystä eri viestintäkeinojen sopivuudesta ja haltuun ottamisessa.

Yhteistyö käynnistyy nykyaikaisia viestintäkanavia ja -menetelmiä soveltavan viestintästrategian laatimisella JSY:lle. Sen perustana on Effetin suunnittelema ja toteuttama viestinnän työpaja, jossa yhdistyksen avainhenkilöt sopivat JSY:n viestinnän strategisista linjauksista ja tavoiteprofiilista.

Keskeinen asia viestinnän kehittämisessä on JSY:n kotisivujen uudistaminen teknisesti ja sisällöllisesti. Uudistuneiden verkkosivujen suunnittelu käynnistetään välittömästi viestinnän strategisten linjausten tultua määritellyiksi. Myös yhdistyksen tunnusta ja graafista ilmettä on tarkoitus päivittää nykyaikaan. Yhdistykselle tehdään lisäksi uuden ilmeen mukaisia markkinointi- ja esitysmateriaaleja.

Julkisivut, aina esillä -slogan ja uusi, raikas ilme kuvastavat JSY:n ajankohtaista toimintaa ja monipuolisia palveluja, joista on hyötyä niin taloyhtiöille, kiinteistönomistajille, julkisivualan yrityksille kuin alan tutkijoillekin.

Käytämme evästeitä tarjotaksemme sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen sivustollamme. Lue lisää

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close